News, aktuality, aneb co je nového

Přesně po roce si zopakujeme úspěšný speciální socializačně-výcvikový výlet do ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce. Divoká zvířata /ta v zoo, ne naši psi /, neobvyklé pachy a zvuky, spousta nových vzruchů a neznámé prostředí dokonale otestují dovednosti našich pejsků. Čekají vás zábavná cvičení, prohlídka zoo i jízda safari vláčkem rezervovaná...

Máte psa a ne vždy vás poslechne? Nepřijde na zavolání, a čím víc voláte, tím víc máte pocit, že si z vás dělá legraci? Skáče na vás při příchodu domů a okřiknutí nepomáhá? Musíte říct povel několikrát, než ho pes splní? Máte pocit, že váš pes je hloupý?

Občas člověk začíná své snažení sám. Ale pokud kráčí po správné cestě, potkává na ní další spřízněné duše, které se k němu přidávají. Už na to není sám.

Je fantastické, že přibývá lidí, kteří chtějí lépe porozumět svým psům. Takhle to vypadalo na přednášce o komunikaci psů v Brně Lužánkách.Příště bude nejenom větší sál, ale i další poutavé téma: Psí svět. Podrobnosti zveřejním po Novém roce.

Speciální socializačně-výcvikový výlet do ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce. Divoká zvířata /ta v zoo, ne naši psi :-) /, neobvyklé pachy a zvuky, spousta nových vzruchů a neznámé prostředí dokonale otestují dovednosti našich pejsků. Čekají vás zábavná cvičení, prohlídka zoo i jízda safari vláčkem rezervovaná speciálně pro nás a naše psy.

Pracovat se psy považuji za obrovské štěstí. To ale občas vystřídá chvíle neskutečného smutku. Třeba když vám přivezou psa, jako je Thor. Deseti měsíční kříženec staforda, tak psychicky zlomený, že když se k němu přiblížíte, pokálí se a počůrá strachem.

Nedělní přednáška o psí řeči mnohým rozšířila obzory. A obrovská účast svědčila o tom, že bohudík stoupá počet lidí, kteří chtějí svým psům dobře rozumět. Přednáška původně plánovaná na cca hodinu se protáhla na 2 a půl hodiny. Bylo zodpovězeno mnoho dotazů a mnohé dotazy se naopak staly výzvou do další práce.