Psi k adopci

Adopcí psa svět nezměníte. Ale ten jeho změnit můžete.Sam /na zkoušku v nové rodině/  - americký pitbulteriér, pes, nekastrovaný, čipovaný, nar. 11/2019, v útulku od 28.9.2020, převzat od majitelky (Brno). Pořídíli si ho dva mladí lidé, které ale velmi rychle přestal bavit. Nejprve ho uvázali na ulici a Sama převezla Měststká policie Brno do útulku. Tam si ho vyzvedli a se ho obratem zbavili. Uvázali ho ke dveřím jedhoho z rodičů, ať se postará. Světe div se, starší člověk nemohl zvládnout naprosto nevychovaného psa v plné síle. A tak Sam putoval k nám. O tom, jak byl "vychováván" si uděláte obrázek hned. Stačí hlasitější slovo a Sam se tiskne k zemi.

Sam je nekonfliktní a hodný pes, ovládá základní poslušnost, je velmi akční a byl by šikovný i na nějaké psí sporty. Bohužel už se nám vrátil 3x z adopce. Po prožitých peripetiích je k novým lidem značně nedůvěřivý a v novém domově se z něj stává "zdrojař" - tedy enormně si chrání svoji misku a některé věci. Není proto vhodný do rodiny s dětmi a k psychicky nevyzrálým lidem. Upřednostníme zájemce, který za Samem bude ochoten nejprve jezdit a naučit se s níám pracovat. Sam je trénován výhradně pozitivním posílením. Pro adopci je nutná předkontrola a úhrada adopčního poplatku.
Hope (béžová, kříženec, cca 6 let, 10kg) a Mia (černá, dcera Hope, kříženec, 4 měsíce, 12kg)
Hope a Mia byly odchyceny 24.5.2021 v obci Stavěšice na Hodonínsku po téměř ročním urgování úřadů bývalou majitelkou objektu, že v domě zůstal po smrti obyvatelky živý pes. Policie dům i s tímto vědomím zapečetila a veškeré kontaktované úřady se k celé situaci stavěli velmi laxně. Až po zásamu JUDr. Jiřího Pospíšila byl zajištěn odchyt a fenka s jedním štěnětem byla převezen k nám. To, že rok přežila v zapečetěném domě bylo díky tomu, že dveře do dvora zůstaly otevřené a ona mohla utíkat, lovit, krást a tak se jí podařilo přežít.

Hope má stále ještě strachovou agresi, pracujeme na nápravě, nyní je již kastrovaná.

Mia je bázlivější, momentálně ji čeká operace pupeční kýly. Po uzdravení a psychyické stabilizaci budou nabídnuty k adopci. Nové rodiny budeme důkladně prověřovat.