Psi k adopci

Adopcí psa svět nezměníte. Ale ten jeho změnit můžete.


Tohle je Amon. Je mu teprve rok, ale ten rok za moc nestál. Jako tříměsíční štěně byl odebrán z nevhodných podmínek na Slovensku a převezen do ČR. Následná adopce ale šťastná nebyla. Dostal se k majiteli, který jej týral. Díky upozornění všímavých lidí, po dlouhých peripetiích a za účasti právníka, byl v sobotu 28.8. konečně odebrán a v noci přijel k nám.Amon má funkční pouze jedno očičko. Než půjde do adopce, podstoupí vyšetření a případné odstranění torza druhého oka. Také se musí spravit po psychické i fyzické stránce a naučit se, jak s námi žít. Beze strachu, bez bití.Amon je spíše menčího vzrůstu, něco mezi lišákem a šakalem. K lidem je zatím bázlivý, ale hodný, se psy vychází perfektně.


Bernie - bernský salašnický pes, stáří 3 roky. Rodina, kde žil, přišla o dům a tak se ho vzdala. V dočasné péči pokousal několik lidí, pak byl přechodně v útulku a nyní se dává dohromady u nás. Zamluven.

Dexter - na zkoušku v nové rodině

Dexter je kříženec buldoka a boxera. V září mu budou 3 roky. Jako štěně si ho pořídila mladá rodina. S výchovou si moc hlavu nelámali. Pak přišel rozvod, Dexter se stal nechtěným a tak se rozpadající rodina rozhodla vyřešit problém typicky pro dnešní dobu: zavezla Dextera k veterináři na utracení.

Naštěstí pan doktor místo eutanazie volal rovnou nám. A tak je Dexter živý a zdravý tady. Čeká na domov, kde ho neodloží jako nepotřebnou věc, ale budou ho mít rádi. Budou se mu věnovat a užívat si společně strávený čas.

Dexter je velice čistotný. Je zvyklý být v bytě i na zahradě. Po týdnu už docela pěkně chodí na vodítku, umí základní povely, dává packy. Je to pes pro méně aktivní lidi. Procházky má moc rád, ale vzhledem k jeho připlesklému čenichu určitě není vhodný pro náročné sportování.