Psi k adopci

Adopcí psa svět nezměníte. Ale ten jeho změnit můžete.


Tohle je Amon. Je mu teprve rok, ale ten rok za moc nestál. Jako tříměsíční štěně byl odebrán z nevhodných podmínek na Slovensku a převezen do ČR. Následná adopce ale šťastná nebyla. Dostal se k majiteli, který jej týral. Díky upozornění všímavých lidí, po dlouhých peripetiích a za účasti právníka, byl v sobotu 28.8. konečně odebrán a v noci přijel k nám.Amon má funkční pouze jedno očičko. Než půjde do adopce, podstoupí vyšetření a případné odstranění torza druhého oka. Také se musí spravit po psychické i fyzické stránce a naučit se, jak s námi žít. Beze strachu, bez bití. Amon je spíše menčího vzrůstu, něco mezi lišákem a šakalem. K lidem je zatím bázlivý, ale hodný, se psy vychází perfektně.


Bernie - bernský salašnický pes, stáří 3 roky. Rodina, kde žil, přišla o dům a tak se ho vzdala. V dočasné péči pokousal několik lidí, pak byl přechodně v útulku a nyní se dává dohromady u nás. Zamluven.

Tohle je pitbulík Sam. Samovi je přesně 11 měsíců. Je to štěně amerického pitbulteriéra. Pořídíli si ho dva mladí lidé, které ale velmi rychle přestal bavit, tak ho uvázali ke dveřím jedhoho z rodičů, ať se postará. Světe div se, starší člověk nemohl zvládnout naprosto nevychovaného psa v plné síle. A tak Sam putoval k nám. O tom, jak ho "vychovávali" si uděláte obrázek hned. Stačí hlasitější slovo a Sam se tiskne k zemi.

Sam je nekonfliktní a hodný pes, jenom potřebuje naučit správnému chování. Než se ozve ten pravý zájemce, budeme na tom pracovat. Určitě není vhodný k malým dětem. Je to takové živé stříbro a mohl by někoho srazit k zemi. Zatím je ve výběhu na zahradě, takže chování v bytě neumíme odhadnout. Sam je velmi akční a byl by šikovný i na nějaké bulí sporty. Pro adopci je nutná předkontrola a úhrada adopčního poplatku. Sam je již načipovaný.