Odešli za duhu

Životem mi prošli, ale v srdci zůstali. A naučili mě mnohým dovednostem, díky kterým mohu pomáhat dalším.

Psům i jejich lidem.

Bobo ... nenechte se zmást jménem, Bobo je fenečka. Malá, tichá, plachá, nevýrazná. Snad proto ji nikdo jako opuštěného pejska nechtěl. Dnes už má 16 let, špatně slyší a hůře chodí. Ale v jejích očích se stále zrcadlí oddanost a klid.

R.I.P. Bobo odešla 21.8.2021 ve svých 16ti letech na následky mozkové příhody.

Rolfík. Poslední dny se jeho stav zhoršoval. Dnes v poledne už za mnou nepřišel na zavolání. Tak jsem ho nechala, ať leží, odpočívá. A on v podvečer odešel za duhu. Myslela jsem, že tu spolu budeme déle. Už znal svůj výběh, nechal se ošetřovat, hladit, následoval můj hlas, chodil se nahřívat na sluníčku. Za toho půl roku jsme urazili kus cesty. Rolf patřil Úřadu pro zastupování státu. Pokud nebudou proti, pohřbíme ho mezi ostatní naše psy. I když byl slepý, nemocný a údajně zlý. My jsme ho měli rádi.

Rolf odešel 13.7.2021 a je pohřbený u nás. Rolfa jsme převzali v prosinci 2020 z útulku v Lukově, kde strávil 5 let zavřený v kotci pro údajnou agresi. Následkem neléčené mrtvice oslepl a měl celou řadu dalších zdravotních problémů. I přesto jsme k sobě našli cestu a poslední půl rok života dožil důstojně.

Hakim ... pes neumístitelný pro svoji agresi. Až později jsem se dozvěděla, že byl odebrán Ukrajincům, kteří si z něj dělali doslova boxovací pytel. Následkem toho šel raději rovnou do útoku. Dodnes muže nemá rád, naopak ženy miluje. Vůle překonat hrůzy minulosti a odvaha znovu uvěřit člověku z Hakima udělali špičkového psa. Spolu tvoříme pár, který nemá limity. Děláme obrany, absolvujeme adrenalinové akce, cestujeme po světě a ... tančíme spolu.

R.I.P. Hakim 28.12.2019 ... umřel mi v náručí... už si spolu nezatančíme.