Přednášky pro veřejnost

Přednášky budou opět probíhat od podzimu 2022 do jara 2023.


Na přednášky není potřeba se hlásit. Vstupné dobrovolné je věnováno na péči o psy v Psinci Studená Loučka. Více o nich se dočtete v záložce "Psinec".

PSÍ ŘEČ

To nejdůležitější, co potřebujete znát. Jak s námi i mezi sebou psi komunikuji? Proč dochází k napadení i jinak do té doby hodnými psy? Proč jsou častými obě´tmi útoku děti? Jak správně komunikovat se psem, aby nám rozuměl? Proč nevstupovat do psích konfliktů? Dělají si z nás psi legraci? Mýty o psím chování  a prostor pro dotazy. Uvidíte množství fotek a videí.

MOHOU PSI LÉTAT?

Kam až se dá zajít v mentálním výcviku psa pozitivními cestami? Může pes řídit auto? Nebo dokonce letadlo? (Ano, může, a vy to uvidíte.) Co jsou jeho přirozené schopnosti a co všechno se může naučit? Jak to, že diagnostikuje rakovinu u člověka stejně přesně,  jako špičkový přístroj? A proč se ke všem těmto (etickým) výzkumům používají psi z útulků?

JAK SPRÁVNĚ TRÉNOVAT PSA

K čemu je dobrý trénink? A proč je potřeba vystoupit ze své komfortní zóny? Proč tresty nefungují a jak je psi vnímají? Tři předpoklady pro úspěšný trénink. Co skutečně je pro vašeho psa odměnou?Jak zajistit poslechnutí na slovo? Jak naučit a jak odnaučit? Představení moderních metod pozitivního tréninku. Co dělat, když se trénink nedaří? A čí je to chyba? Existují hloupí psi? (Ne. :-) )

EXTRÉMNÍ AGRESE PSŮ

Téma, které se týká každého, bez ohledu na to, zda má či nemá agresivního psa. S agresí se můžete setkat kdykoliv a kdekoliv. Vysvětlíme si, co je a co není agrese. Uvidíte množství případů, kdy se agrese projevila a jak se řešila. Agrese vodítková, strachová, zdrojová, přenesená ... Jak vznikají, jak jim předcházet a jak je řešit, pokud už se vyskytly. A samozřejmě prostor bude i pro vaše dotazy.

KOUZLO ŠEDÝCH ČENICHŮ

Minuli jste v útulku kotec psa, protože byl starý? Chyba! Přednáška, která boří mýty a otevírá nové obzory. O moudrosti starých psů, o kráse šedých čenichů a andělích ve smokingu. Vyvrátíme pověru, že starého psa novým kouskům nenaučíte.  Naučím vás, jak psům prodloužit aktivní život. Mentální i fyzický. Ukážeme si, jak staří psi nacházejí smysl života.  A jak neuvěřitelně pestrý je jejich emocionální život. Kouzla? Ne. Pouze vědecky podložená fakta. I když ... nechte se překvapit  :-)