Kvalifikace

Od koho se učím? Od těch nejlepších! Zde je jejich výčet.

Pavel Bradáč (CZ)

Pavel Bradáč se kynologii úspěšně věnuje již přes dvacet let. Je zakladatelem Školy pracovní a zábavné kynologie, kterou ročně projdou stovky klientů. Specializuje se na problémové chování psů, vytváření vztahu mezi člověkem a čtyřnohým partnerem, školící a vzdělávací činnost. Pravidelně vystupuje v médiích. Hledá a propaguje pozitivní a bezstresové metody výcviku a výchovy psů.

František Šusta (CZ)

František Šusta je mezinárodně uznávaný trenér zvířat ověnčený řadou ocenění specializující se na metody tréninku pomocí pozitivního posilování. Je autorem desítek odborných, vědeckých i popularizačních článků a dvou uznaných metodik - index rovnováhy ve skupině a trojúhelník stresu. Jako první Čech se stal členem Animal Behavior Management Alliance a International Marine Animal Trainers' Association.

Gabby Harris (JAR)

Gabby Harris je ve světě tréninku zvířat významnou osobností. Je profesionální trenérkou mořských savců v uShaka Sea Worldu v Durbanu v JAR a velmi schopnou "zaříkávačkou koní". Jako konzultant a lektor tréninku zvířat je zvána na mnoho míst světa. Je také nositelkou nových myšlenek a nebojí se dát vědeckému přístupu k tréninku hlubší duchovní rozměr.

Susan Garrett (CAN)

Susan Garrett je kanadskou trenérkou a závodnicí, mistryní světa v agility, jednou z předních propagátorek tréninku pomocí shapingu a pozitivního posilování. Je autorkou mnoha inovativních metod tréninku psů (např. Its Yer Choise), knih a DVD. Žije v Ontariu, kde provozuje svoji psí školu "Say Yes", v níž se majitelé mimo jiné učí jak správně psa vést k samostatnému myšlení a řešení úkolů.

Ken Ramirez (USA)

Ken Ramirez začal před téměř 40 lety u cvičení slepeckých psů, od té doby cvičil kromě psů i tygry, lvy, velryby, delfíny, motýly, slony, medvědy a nespočet dalších druhů zvířat. V současné době pracuje jako výkonný ředitel a hlavní trenér v Karen Pryor Clicker Training. Zároveň po celém světě působí jako konzultant pro zoologické zahrady, bezpečnostní a záchranné složky.

Alexa Capra (IT)

Alexa Capra se více než 25 let věnuje etologii psů. Vytvořila nejrozsáhlejší současný etogram psa, obsahující stovky videí, fotografií a k nim i textových vysvětlení.
Zajímá se především o agresi u psů, se kterou pracuje na mnoha úrovních, z nichž u nás nejznámější je forma "komunikačních lekcí".

Její práce se dotýkají m.j. hodnocení psů v útulcích nebo sportovní kynologii.

Roger Abrantes (GB)

Roger Abrantes je pravděpodobně jedním z nejvšestrannějších etologů na světě. Jeho dílo sahá od přednášek na Institutu etologie po hostování jako přednášející na univerzitách po celém světě.
Je autorem 17 knih a četných článků o chování psů a dalších zvířat.
Jeho vědecká práce zahrnuje především výzkum v oblasti filozofických aspektů evoluční biologie.

ClickerExpo 2019 (GB)

Jako jediná Češka jsem se v říjnu 2019 zúčastnila ve Velké Británii prestižní mezinárodní konference trenérů zvířat ClickerExpo 2019. Hlavním tématem bylo řešení problémového chování. Na pódiu se vystřídaly absolutní špičky v tréniknu zvířat, všichni z USA: Ken Ramirez, Lindsay Wood Brown, Dr. Jesús Rosales-Ruiz, Emma Parsons, Grisha Stewart a Susan G. Friedman, Ph.D.

Mimo pravidelné vzdělávání se u výše uvedených jsem absolventkou praktických lekcí, seminářů či webinářů s těmito trenéry:

Vanda Gregorová (CZ)  - dogdancing, MVDr. Veronika Gesierichová (CZ) - dogfitness, Marta Mannelová (CZ) - TTouch, Thad Lacinak a Angi Millwood (USA), Roz Pooley (GB), Ian Dunbar (GB), Ádám Miklósi (H), Kathy Sdao (USA)

Jsem absolventkou roční Akademie pro instruktory psí školy se zaměřením na problémové chování psů (Koira 2018/19) a držitelem mezinárodní licence pro přepravu zvířat.