Kvalifikace

Od koho se učím? Od těch nejlepších! Zde je jejich výčet.

Pavel Bradáč (CZ)

Pavel Bradáč se kynologii úspěšně věnuje již přes dvacet let. Je zakladatelem Školy pracovní a zábavné kynologie, kterou ročně projdou stovky klientů. Specializuje se na problémové chování psů, vytváření vztahu mezi člověkem a čtyřnohým partnerem, školící a vzdělávací činnost. Pravidelně vystupuje v médiích. Hledá a propaguje pozitivní a bezstresové metody výcviku a výchovy psů.

František Šusta (CZ)

František Šusta je mezinárodně uznávaný trenér zvířat ověnčený řadou ocenění specializující se na metody tréninku pomocí pozitivního posilování. Je autorem desítek odborných, vědeckých i popularizačních článků a dvou uznaných metodik - index rovnováhy ve skupině a trojúhelník stresu. Jako první Čech se stal členem Animal Behavior Management Alliance a International Marine Animal Trainers' Association.

Gabby Harris (JAR)

Gabby Harris je ve světě tréninku zvířat významnou osobností. Je profesionální trenérkou mořských savců v uShaka Sea Worldu v Durbanu v JAR a velmi schopnou "zaříkávačkou koní". Jako konzultant a lektor tréninku zvířat je zvána na mnoho míst světa. Je také nositelkou nových myšlenek a nebojí se dát vědeckému přístupu k tréninku hlubší duchovní rozměr.

Susan Garrett (CAN)

Susan Garrett je kanadskou trenérkou a závodnicí, mistryní světa v agility, jednou z předních propagátorek tréninku pomocí shapingu a pozitivního posilování. Je autorkou mnoha inovativních metod tréninku psů (např. Its Yer Choise), knih a DVD. Žije v Ontariu, kde provozuje svoji psí školu "Say Yes", v níž se majitelé mimo jiné učí jak správně psa vést k samostatnému myšlení a řešení úkolů.

Ken Ramirez (USA)

Ken Ramirez začal před téměř 40 lety u cvičení slepeckých psů, od té doby cvičil kromě psů i tygry, lvy, velryby, delfíny, motýly, slony, medvědy a nespočet dalších druhů zvířat. V současné době pracuje jako výkonný ředitel a hlavní trenér v Karen Pryor Clicker Training. Zároveň po celém světě působí jako konzultant pro zoologické zahrady, bezpečnostní a záchranné složky.

Alexa Capra (IT)

Alexa Capra se více než 25 let věnuje etologii psů. Vytvořila nejrozsáhlejší současný etogram psa, obsahující stovky videí, fotografií a k nim i textových vysvětlení.
Zajímá se především o agresi u psů, se kterou pracuje na mnoha úrovních, z nichž u nás nejznámější je forma "komunikačních lekcí".

Její práce se dotýkají m.j. hodnocení psů v útulcích nebo sportovní kynologii.

Roger Abrantes (GB)

Roger Abrantes je pravděpodobně jedním z nejvšestrannějších etologů na světě. Jeho dílo sahá od přednášek na Institutu etologie po hostování jako přednášející na univerzitách po celém světě.
Je autorem 17 knih a četných článků o chování psů a dalších zvířat.
Jeho vědecká práce zahrnuje především výzkum v oblasti filozofických aspektů evoluční biologie.

ClickerExpo 2019 (GB)

Jako jediná Češka jsem se v říjnu 2019 zúčastnila ve Velké Británii prestižní mezinárodní konference trenérů zvířat ClickerExpo 2019. Hlavním tématem bylo řešení problémového chování. Na pódiu se vystřídaly absolutní špičky v tréniknu zvířat, všichni z USA: Ken Ramirez, Lindsay Wood Brown, Dr. Jesús Rosales-Ruiz, Emma Parsons, Grisha Stewart a Susan G. Friedman, Ph.D.

Mimo pravidelné vzdělávání se u výše uvedených jsem absolventkou praktických lekcí, seminářů či webinářů s těmito trenéry:

Vanda Gregorová (CZ)  - dogdancing, MVDr. Veronika Gesierichová (CZ) - dogfitness, Marta Mannelová (CZ) - TTouch, Thad Lacinak a Angi Millwood (USA), Roz Pooley (GB)

Jsem absolventkou roční Akademie pro instruktory psí školy se zaměřením na problémové chování psů (Koira 2018/19) a držitelem mezinárodní licence pro přepravu zvířat.