Začínáme trénovat!

28.04.2020

Vážení přátelé, pejskaři,

tuto neděli se opět rozběhne výuka v Psí škole Studená Loučka. Kromě poslušnosti jsou vypsány nově kurzy psích triků, klikr tréninku, speciální hodiny pro malá plemena a přibývat budou další. Chystám hodiny pro děti se psy (jejich vlastní nebo z Psince), hodiny pro reaktivce, psí seniory, socializační akce, lekce zaměřené na rozvoj kognitivních schopností (paměť, empatie, řešení problémů...).  Postupně budu vypisovat i workshopy na požadovaná témata.

Zatím pravidelně:

neděle 9.00 a 10.00 poslušnost pozitivně - Studená Loučka, 1x za měsíc malá plemena v 11.00

čtvrtky 16.00 poslušnost pozitivně, 17.00 triky a dog dancing, 18.00 shaping a klikr trénink - Studená Loučka

Byl spuštěn nový rezervační systém ( opět v žáložce "kdy a kde"), který již nemá výpadky. Prosím všechny, aby se na hodiny hlásili přes tento systém. A také o ohleduplnost, protože pokud se nahlásím, přijdu. Zatím ponechám platby hotově po skončení tréninku, ale než jsem byla nucena zavřít, rozmohl se takový nešvar, těsně před hodinou poslat sms, že nepřijdu. Někteří pak neudělali ani to. Jenom pro vaši představu: pokud já se kamkoliv hlásím, byť ke kolegovi, musím se též řádně přihlásit a uhradit hodinu dopředu na účet. Pokud mne k tomu nedožene EET, zatím nechci tato opatření zavádět. Každému se může občas něco přihodit, ale je potřeba trošku slušnosti.

Tréninky v Brně a Olomouci budou začínat později, o termínech dám včas vědět. Individuální hodiny jsou možné kdykoliv po telefonické dohodě. Převýchova psů je minimálně do prázdnin obsazená.

A teď jedna pozitivní věc. Pokud vše půjde dobře, mělo by zde (za nynějším cvičákem) v budoucnu vyrůst moderní tréninkové centrum. S krytou temperovanou halou, sociálním zázemín, odkládacími kotci apod. Horizont realizace cca 3-4 roky.

A na úplný závěr chci poděkovat všem, kdo nás - mne a hlavně psy z Psince, kteří tu jsou na dožití a je jich tu momentálně 13 - podpořili. Finančně i materiálně. Nesmírně si toho vážím. Díky této pomoci se nám podařilo ty dva šílené měsíce přežít a já jsem svůj nečekaně volný čas mohla věnovat pomoci psům v útulcích, která - jak asi tušíte - dává šanci na nový život, ale nelze jí dělat za peníze.

Děkuji a těším se na vás! :-)

Alice Pekařová