News, aktuality, aneb co je nového

Občas člověk začíná své snažení sám. Ale pokud kráčí po správné cestě, potkává na ní další spřízněné duše, které se k němu přidávají. Už na to není sám.

Je fantastické, že přibývá lidí, kteří chtějí lépe porozumět svým psům. Takhle to vypadalo na přednášce o komunikaci psů v Brně Lužánkách.Příště bude nejenom větší sál, ale i další poutavé téma: Psí svět. Podrobnosti zveřejním po Novém roce.

Speciální socializačně-výcvikový výlet do ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce. Divoká zvířata /ta v zoo, ne naši psi :-) /, neobvyklé pachy a zvuky, spousta nových vzruchů a neznámé prostředí dokonale otestují dovednosti našich pejsků. Čekají vás zábavná cvičení, prohlídka zoo i jízda safari vláčkem rezervovaná speciálně pro nás a naše psy.

Pracovat se psy považuji za obrovské štěstí. To ale občas vystřídá chvíle neskutečného smutku. Třeba když vám přivezou psa, jako je Thor. Deseti měsíční kříženec staforda, tak psychicky zlomený, že když se k němu přiblížíte, pokálí se a počůrá strachem.

Nedělní přednáška o psí řeči mnohým rozšířila obzory. A obrovská účast svědčila o tom, že bohudík stoupá počet lidí, kteří chtějí svým psům dobře rozumět. Přednáška původně plánovaná na cca hodinu se protáhla na 2 a půl hodiny. Bylo zodpovězeno mnoho dotazů a mnohé dotazy se naopak staly výzvou do další práce.

GAUDÍ. Další pejsek, kterému Psí škola Studená Loučka pomáhá začít nový život. Lepší život.
Gaudí je asi rok starý/mladý pes, který se dlouho toulal po Jesenicku. Nikomu nepatří, nikdo ho nehledá. K nám přijel vyhublý, vystresovaný, bál se ruky, obojek na sobě asi nikdy neměl. Teď už začíná být vše jinak. Ví, že ruka nebije, ale hladí,...