"Zabiják" Bruno

22.02.2020

Pro mě to začalo prosbou o poskytnutí domova pro dalšího agresivního psa. Pro Bruna to začalo kdysi dávno v "psím koncentráku" ve Pcherách. Pchery byly po sedmi letech bojů a po medializaci koncem ledna 2020 konečně zlikvidovány. Bruno byl jeden z posledních, kdo se dostal ven živý. Ostatní takové štěstí neměli.

Brunův příběh je smutný. Jako mladý pes se toulal po Slovensku, byl odchycen a převezen do karanténní stanice v Pezinku. Odtud si ho vzal jeho nový pán, který ho měl rád a dal mu domov tady, v Česku. Bohužel, ne na dlouho. Pán onemocněl, zemřel a Bruno skončil ve Pcherách. V bídném kotci tam trčel bez povšimnutí roky. Jenomže pak na jeho případ upozornila jedna dobrá duše. Oslovila Berňáky v nouzi, z.s., kteří celou akci financovali, přidali se další lidé a rozběhlo se něco neuvěřitelného. Spojili se naprosto cizí lidé napříč republikou, jenom aby se pomohlo Bruna zachránit. Z Ostravy, Jeseníku, Olomouce, Brna, Přerova, Znojma i z okolí Mohelnice se sjeli lidé, aby na Studené Loučce vybudovali pro Bruna speciální výběh. Bruno totiž byl provozovatelkou útulku ve Pcherách popsán jako zabiják.

A nakonec Bruno přijel. Obrovský pyrenejský mastin. Má už 8 let, vylámané zuby a kalí se mu oči. Ale to mu nic neubírá na jeho chuti do života.

A jestli je Bruno "zabiják"? Myslím, že ano. On je totiž tady a teď tak šťastný, že by člověka samou láskou umazlil k smrti.

Fotky níže jsou začátkem Brunova nového života. A vám všem, kteří jste se jakkoliv na pomoci podíleli a stále podílíte, DĚKUJEME. Začátek byl smutný, ale ten konec, ten stojí za to!